czwartek, 3 czerwca 2010

Odkurzone

Znalazłem na youtube taki film. Bardzo ciekawy, aczkolwiek też zabawny :)  Mam wrażenie, patrząc na tę produkcję, że o niektórych rzeczach twórcy woleli by zapomnieć. Dla fanów W40k obowiązkowy.

środa, 2 czerwca 2010

Ultramarines

Przeglądając bloga pisarza związanego ze światem Warhammera oraz Warhammera40000, Dana Abnetta, przeczytałem o rozpoczęciu prac nad filmem związanym z W40k. Film ma roboczy tytuł "Ultramarines". Jest to też nazwa najlepiej opisanego zakonu kosmicznych marines. Pierwsza zajawka przedstawia Kapitana Severusa z 2 Kompanii Ultramarines z planety Mithron, oraz pozwala się zapoznać z muzyką. I w zasadzie to wszystko. Niemniej jednak prace ruszyły. Pod tym linkiem: Ultramarines, po uprzednim zarejestrowaniu można sobie tę zajawkę obejrzeć.
Dlaczego Ultramarines? Według pisarza oraz twórców gry są oni najbliżsi ideału space marines. To akurat mnie nie dziwi. Przeglądając różne materiały związane z zakonami space marines daje się zauważyć, że każdy z graczy ma inne spojrzenie na genezę oraz funkcjonowanie tychże. Często te "spojrzenia" są wręcz herezją i byłyby ścigane przez Inkwizycję w W40k. (W jednym z opisów "White Scars" pierwszego powołanego zakonu, pojawiło się szaleństwo na polu bitwy! Szaleństwo jest przejawem chaosu. Powinien być "szał bitewny". Pewnie się czepiam ale różnica jest ogromna.)